kancho kanazawa

Mikołów - Mistrzostwa Polski Karate

W sobotę 19.11.2011 roku, zostały rozegrane w Mikołowie I Mistrzostwa Polski PZK Fudokan, III Mistrzostwa Polski w Karate Sportowym PFKS. W turnieju brało udział 272 zawodników z 33 klubów. Z Poznańskiego Stowarzyszenia Karate Shotokan do Mikołowa przyjechało 7 zawodników, którzy startowali w konkurencjach kata i kumite.

W konkurencji indywidualnej kata Ewa Szewczyk i Karolina Dziadura zdobyły brązowe medale. W kumite indywidualnym, srebrne medale zdobyli Andrzej Szymczak i Miłosz Matkowski. Na trzecim miejscu, z brązowymi medalami zakończyli swoje walki Ewa Szewczyk, Robert Nettmann, Marceli Świetlik.

Swój pierwszy start w zawodach zaliczył Albert Domagała, który choć przegrał swoją walkę o medal, to styl, w jakim się zaprezentował, wróży mu wiele dobrego.

Zawodnicy biorący udział w zawodach w Mikołowie, brani są pod uwagę w ustalaniu składu zawodników na wyjazd do Sydney na 11 Mistrzostwa Świata w Karate SKIF, które będą się obywały w listopadzie 2012 r.