kancho kanazawa

XII Mistrzostwa Europy Juniorów

Wśród startujących nie zabrakło polskich zawodników, którzy na mistrzostwach stawili się dziesięcioosobową grupą. Mimo, iż nie należeli do najliczniejszych ekip, zdołali przebić się w niektórych konkurencjach, do finałów.

Podczas rozgrywek juniorów, Ewa Szewczyk, w konkurencji KATA indywidualne, zdobyła srebrny medal i tym samym potwierdziła swój wysoki poziom od kilku sezonów. Ewa, przypomnijmy, podczas Mistrzostw Świata w Atenach w 2009 roku dotarła do finałów KATA i zdobyła tytuł wicemistrzyni w tej konkurencji.

Justyna Dziabaszewska była bliska stanięcia na podium obok Ewy. Na jej drodze stanęła serbska zawodniczka, która ją pokonała i uniemożliwiła wywalczenie medalu.

Naszym najmłodszym zawodnikiem był Paweł Szczepaniak. W trakcie przygotowań do mistrzostw trapiły go choroby i był hospitalizowany. Gdy jego stan zdrowia poprawił się, pokazał charakter na treningach i starał się dogonić stracony czas. Mimo, iż podczas turnieju w konkurencji KATA przegrał, wszyscy są pod wrażeniem jak szybko rosła jego forma. Można spokojnie stwierdzić, że jest bardzo dobrze zapowiadającym się młodym karateką.

Marceli Świetlik, startując w swojej pierwszej tak dużej imprezie, zdołał wygrać pierwszą walkę, natomiast w kolejnej zabrakło szczęścia i Marcel odpadł.

Kontuzja nosa pozbawiła możliwości dalszego startu Miłosza Matkowskiego, który pokonał swojego pierwszego przeciwnika. Zamiast jednak walczyć dalej, musiał pozostać pod opieką lekarza.

Newsletter

Wpisz swoje dane, aby być na bieżąco z wydarzeniami w klubie!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz