Trening z japońskim instruktorem - Rikuta Koga

Intensywny weekend z japońskim instruktorem za nami

Od piątku do niedzieli trwały zajęcia z senseiem Kogą. Można powiedzieć, że był to bardzo intensywny weekend dla zawodników Poznańskiego Stowarzyszenia Karate w którym każdy zainteresowany treningiem mógł wyciągnąć wiele informacji i skorzystać z rad i wskazówek jakich udzielał sensei Koga. Były zatem zajęcia z uczniowskimi formami jak i trudniejszymi, mistrzowskimi oraz interpretacjami jakie w nich występują. Nie zabrakło także elementów kumite, które jest jakby kwintesencją karate.

Kumite na wysokim poziomie

Dość nieoczekiwanie uczestnicy spotkań z senseiem Kogą dowiedzieli się, że chciałby on przeprowadzić zamknięty trening tylko dla kilku osób, które chcą być instruktorami. Zajęcia były poświęcone kumite. Sensei oprócz kilku ćwiczeń przygotowujących do walk, wprowadził Happo kumite, jedną z form bardziej zaawansowanych w tym rodzaju treningu.

Egzaminy na czarne pasy

Punktem kulminacyjnym był pierwszy egzamin w Polsce na stopnie DAN jakie przeprowadził na zakończenie swojej wizyty japoński gość. Do sprawdzenia swoich umiejętności podchodziło zaledwie troje zawodników Poznańskiego Stowarzyszenia Karate. Zawodnicy do tego egzaminu przygotowywali się od roku. Do tej pory karatecy z Poznania byli egzaminowani przez senseia Norio Kawasoe. W momencie jak sensei Kawasoe nas "opuścił", opiekę nad naszym karatekami przejął sensei Koga i to on teraz będzie sprawdzał nasze postępy.

Newsletter

Wpisz swoje dane, aby być na bieżąco z wydarzeniami w klubie!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz