Trening z Shihan Rikuta Koga dla czarnych pasów w poznaniu

Shihan Rikuta Koga w Poznaniu

Od czwartku 28 maja do poniedziałku 2 czerwca 2014 gościł w Polsce Rikuta Koga Shihan. Przyjechał do Poznania na zaproszenie Poznańskiego Stowarzyszenia Karate Shotokan. Była to jego pierwsza wizyta w naszym kraju, choć znajomość z poznańskimi karatekami trwa od 2003 roku.

Trener kadry Szwajcarii

Rikuta Koga na co dzień zajmuje się szkoleniem szwajcarów. Jest trenerem kadry tego kraju. Jednak jego praca nie ogranicza się tylko do treningów z kadrą. Jeździ po całym kraju i prowadzi zajęcia we wszystkich dojo szwajcarskiego S.K.I.F. Oprócz tego często wyjeżdża prowadzić szkolenia do innych państw europejskich takich jak Austria, Belgia, Portugalia, Izrael a także poza nasz kontynent do Republiki Południowej Afryki.

Pierwszy raz w Polsce

Shihan po raz pierwszy przyjechał do Polski i już zapowiedział chęć kolejnych wizyt, co nas bardzo cieszy. Będzie w ten sposób kontynuował pracę, którą rozpoczął jego poprzednik sensei Norio Kawasoe. W zajęciach prowadzonych przez Shihana Kogę, brało udział wielu poznańskich karateków, między nimi byli także goście z Warszawy, Wrocławia i Ostrowa Wlkp.

Pochwała dla trenujących

Po zakończeniu stażu przyszła pora na ocenę wyszkolenia zawodników naszego klubu. Shihan Koga w wielu ciepłych słowach wyraził miłe zaskoczenie wyrównanym i wysokim poziomem umiejętności uczestników zajęć prowadzonych przez niego. Były to słowa niezwykle miłe dla władz klubu, ale także dla uczestników treningów, którzy brali udział w spotkaniach z naszym gościem.

Oczekiwanie na koleją wizytę

Wszyscy teraz czekają na kolejną wizytę senseia, którą on sam zapowiedział. Będzie ona miała miejsce jeszcze tego roku. Sensei Koga przyjedzie do stolicy wielkopolski w październiku 2014. Niewykluczone, że podczas jego kolejnej wizyty dojdzie do "małej" niespodzianki, którą Shihan Koga szykuje dla wszystkich trenujących w S.K.I.F. Polska. Nie będziemy jednak uprzedzać faktów, pozostawiając lekką mgiełkę tajemnicy.

Newsletter

Wpisz swoje dane, aby być na bieżąco z wydarzeniami w klubie!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz