kancho kanazawa

Nagai CUP 2015

W Niemieckim Lipsku 11 kwietnia 2015 roku, odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Shotokan „Nagai CUP”. W imprezie brali udział zawodnicy z czterech państw europejskich: Szwajcarii, Austrii, Polski i gospodarzy Niemiec.

Zawody w konkurencjach Kyu i Dan

Zawodnicy przybyli do Lipska startowali w konkurencjach kata i kumite w dwóch grupach, posiadających stopnie kyu i dan. Pierwsza część, dla dzieci, młodzieży i dorosłych, posiadających stopnie kyu, odbyła się do południa. Zawodnicy posiadający stopnie dan rywalizowali w drugiej części dnia.

Pierwsze starty polskich karateków w Niemczech

Zawody w Lipsku odbywają się cyklicznie, każdego roku. Biorą w nich udział liczne ekipy zawodników państw sąsiednich, należących do organizacji SKIF. Polscy na tej imprezie brali udział pierwszy raz.

Skład zawodników z Polski w lipskim turnieju karate SKIF

Do Lipska Polacy pojechali w kilkuosobowym składzie zawodników i zawodniczek:

  • Justyna Dziabaszewska
  • Karolina Dziadura
  • Robert Nettmann
  • Mikołaj Kowalski
  • Tomasz Kalak
  • Albert Domagała
  • Marceli Świetlik

Polacy startowali w kilku konkurencjach kata i kumite

Polacy znaleźli się w bardzo mocno obstawionych konkurencjach kata i kumite. Każda reprezentacja wystawiła bardzo liczne swoje zespoły zawodników i zawodniczek, zarówno w grupie kyu jak i dan. Mimo tego nasza grupa, zaledwie kilkuosobowa, zaprezentowała się bardzo przyzwoicie, zdobywając medale.

Robert Nettman dwa razy na podium

Robert Nettmann stanął dwa razy na podium. W kata indywidualnym zdobył złoty medal w swojej konkurencji. W kumite w finałowej walce uplasował się na drugim miejscu zdobywając srebrny medal.

Srebro dla polskiej drużyny kumite

Bardzo dobrze zaprezentowała się grupa zawodników tworząca team kumite. Robert Nettmann, Mikołaj Kowalski, Tomasz Kalak, Marceli Świetlik i Albert Domagała, pokonali drużynę Austrii I zdobyli srebrny medal w kolejnej, finałowej walce, ulegając bardzo dobrej drużynie z Niemiec.

Kolejny, najbliższy start w turnieju Shotokan

Najbliższy, kolejny start naszych karateków, planowany jest w maju, w Austrii. Tam, w miejscowości Strasswalchen, zostanie rozegrany dwudniowy turniej Shotokan organizacji SKIF, Turniej organizowany jest w dwóch formułach, podobnie jak turniej w Lipsku. Jednego dnia rywalizować będą zawodnicy posiadający stopnie kyu, kolejnego dnia zostanie rozegrany Memoriał Senseia Kawasoe, w którym będą się zmagali zawodnicy posiadający stopnie dan.

Newsletter

Wpisz swoje dane, aby być na bieżąco z wydarzeniami w klubie!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz