Obozy Letnie Karate 2015 - Stare Kaleńsko - Poniedziałek

Obozy Letnie Karate - Dzień 7 - Poniedziałek

W nocy z niedzieli na poniedziałek nastąpiła gwałtowna zmiana pogody. Silny wiatr zagonił nad Kaleńsko ciężkie burzowe chmury, siekające rzęsistym deszczem okolicę, nie oszczędzając nikogo. Szczęście, że spaliśmy w domkach, cała ekipa wyszła z nawałnicy bez szwanku. Po przebudzeniu, dla niektórych mocno wilgotna trawa i porozrzucane gdzieniegdzie niekształtne kałuże były miłą niespodzianką. Zdecydowanie, delikatne ochłodzenie klimatu działało na naszą korzyść.

Bunt namiotów

Nie obyło się jednak bez strat materialnych. Podczas treningu porannego, nagły poryw wiatru upatrzył sobie za cel obozowe pawilony. Zahuczało, zagwizdało i namioty jak na komendę nadęły się i zerwały krępujące je „łańcuchy”. Zachłyśnięte niespodziewanie zdobytą wolnością poszybowały w powietrze. Prawdopodobnie dawno sączyłyby drinka z palemką na Ibizie, gdyby nie czujna reakcja senseia Koksa i Szymona, strażników Obozowego Imperium. W pełnym rynsztunku ruszyli by stłumić rebelię. Walka była zacięta, lecz ostatecznie szale zwycięstwa przechyliły się na naszą korzyść. Oddziały buntowników zostały spacyfikowane, a w Kaleńsku na nowo zapanowały ład i harmonia. Wciąż żywa obecność powidoków ciężkiej potyczki zadecydowały o tym, że rebelianckie namioty zniknęły na czas nieokreślony spod obozowiska.

Astralna przygoda

Dziś dzieci zdobyły wiedzę o pozaziemskiej rzeczywistości. Sensei Karolina przygotowała zajęcia z dziedziny astrofizyki. Dzieliła się z dziećmi ciekawostkami dotyczących spraw kosmicznych. Dodatkową atrakcją były modele przestrzenne elementów układu słonecznego, które kolejno układaliśmy w terenie, tak by ich rozmiary i odległość pomiędzy była tożsama z rzeczywistą. By imitować nawet w bardzo małej skali rozciągłość układu musieliśmy zafundować sobie niezłą wycieczkę. Gdy głowy młodzieży napełniły się gwiezdnymi informacjami. Grupy Do Zadań Specjalnych otrzymały quizy z pytaniami z zakresu zdobytej wiedzy. Wszystkim grupom poszło bardzo przyzwoicie, choć nie wszystkie odpowiedzi zgodne z opinią NASA. Okazało się bowiem, że Słońce posiada 8 księżyców, a wybuchy na nim powoduje tajemnicza siła Illuminati. Największy spór sprowokowało nieuznanie odpowiedzi jakoby Mars miał kolor krwistoczerwony. Niezadowolenie z decyzji egzaminatorów zaowocowało wystosowaniem przez dzieci oficjalnego odwołania od decyzji.

Pismo zostało dokładnie przeanalizowane, lecz po konsultacji i sięgnięciu do żródeł (literatury specjalistycznej oraz materiałów ikonograficznych), ku głębokiemu niezadowoleniu dziecięcego eksperta od spraw kosmicznych: Kuby Madejewskiego, odwołanie został odrzucone. Niemniej, drużyna popularnego Weziego, dzięki jego ponadprzeciętnej wiedzy uzyskała największą ilość punktów.

Łąka

Po kolacji, gdy słońce chyliło się ku zachodowi, pozwalając sobie na chwilę beztroski udaliśmy się na pobliską łąkę. Tam oprócz obserwacji mikrokosmosu flory i fauny łąkowej zbieraliśmy kamienie, układaliśmy i napisy z własnych ciał i wdrapaliśmy się na szczyt pagórka. Dzień minął bardzo szybko.

Newsletter

Wpisz swoje dane, aby być na bieżąco z wydarzeniami w klubie!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz