Dzień 3 - Mały Obóz - Obozy Letnie Karate 2016

Dzień 3

Poranna kąpiel Poranny rozruch, spacer po ośrodku a dla chętnych kąpiel w jeziorze. Słońce po wielu sygnałach wysyłanych w niebo, wyjrzało na nas zza chmur z góry. Jego lico było czyste i uśmiechnięte tak jak my w jeziorze!

Mecze grupowe

Ruszyła liga piłki nożnej, ruszyła i to na dobre. Faza rozgrywek grupowych to pot i łzy. Nikt nie odpuszcza, każdy chce wyjść z grupy i zagrać mecz finałowy o wszystko. A w finale drużyna wychowawców kontra finaliści rozgrywek grupowych. Zapowiada się widowisko jakiego jeszcze nie było w Starym Kaleńsku, chyba, że porównamy to z dopingiem dla Polskiej Reprezentacji w Piłce Nożnej w Świetlicy Ośrodka - emocje na najwyższym poziomie.

Okoliczne Gady

Część obozowiczów, która nie pretenduje do tytułu mistrzowskiego w piłce nożnej udała się na spacer po okolicy. „Morza szum, ptaków śpiew…”, no może nie aż tak daleko na spacer. Pola, łąki i lasy, a tam bogactwo natury. Można dotknąć zboża, wziąć jaszczurkę na rękę albo po prostu przysiąść. Głębokie rowy to specjalność chłopaków, dziewczyny skupiły się na szukaniu kamieni, oczywiście magicznych kamieni.

Kamienie milowe

Czas gna do przodu. Realizujemy zadanie po zadaniu. Tym razem kamienie milowe nie oznaczały zakończonego etapu tylko były jego częścią. Od tej pory mamy nasze własne niekorporacyjne w dodatku kolorowe „Kamienie Milowe”, oczywiście ręcznie malowane. Z sensei Karoliną w naszej obozowej pracowni artystycznej zrobiliśmy sobie zajęcia z malarstwa :-)

Atrakcyjne „Trio”

Telefony, piątak na lody lody oraz film w kinie letnim. To co dorośli i wychowawcy uważają za niezdrowe to dla nas dzieci to po prostu fundamenty naszego życia. Im tańszy i bardziej kolorowy lód tym lepszy. Okazało się, że lody kosztują nawet mniej niż 1 zł :-)

E.T.

Epicka opowieść o przyjaźni małego ziemianina o imieniu Elliot i przybysza z innej planety, który pozostawiony przypadkowo na ziemi próbuje wrócić do domu. Film pełen przygód i zwrotów akcji, ponadczasowe ujęcia jak choćby podniebny przejazd rowerem na tle księżyca - prawie każdy z nas marzy o takich przygodach.

Dzieci z „Nawiedzonego Domu”

Najważniejsza wiadomość dnia - otrzymaliśmy list w butelce od dzieci z „Nawiedzonego Domu”. Niestety pomimo zaproszenia na kolację musimy grzecznie podziękować. W naszym napiętym harmonogramie obozowym nie znajdziemy nawet minuty aby się spotkać. Może za rok będzie okazja do biesiadowania. Tak czy inaczej dziękujemy za zaproszenie.

Wieczorna toaleta

„Proszę senseia ja wczoraj się będę mył” - to jedna z lepszych wypowiedzi dzisiejszego dnia :-) W ten lub inny sposób robimy wszystko, tylko po to, aby przekonać wychowawców o braku konieczności mycia się każdego dnia. No cóż tym razem się nie udało, jednak nie można powiedzieć, że nie próbowaliśmy! Antek nie wysuszyłeś głowy po kąpieli! Sensei ale je nie myłem głowy! No ja właśnie o tym mówię, że powinieneś pójść pod prysznic jeszcze raz i umyć całe ciało łącznie z głową!

Strażnicy Marzeń

Święty Mikołaj, Królik Wielkanocny i Jack Mróz to bohaterowie naszej baśni, którzy łączą siły, aby przezwyciężyć Króla Ciemności imieniem Mrok, nim sprowadzi na świat wieczną ciemność. No cóż, zobaczymy czy im się uda!

Winnie the Pooh

Na dobranoc sensei Demolka czytał na książkę o przygodach pewnego misia. W absolutnej ciszy i pełnym skupieniu słuchaliśmy o zmaganiach misia z ćwiczeniami. Okazało się, że nasz pluszowy przyjaciel nie ma kondycji jak większość mieszkańców lasu! Ogólnie „Tańce, śpiewy, tra la la la”

Galeria zdjęć

Newsletter

Wpisz swoje dane, aby być na bieżąco z wydarzeniami w klubie!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz