Zajęcia dla dzieci prowadzone przez Shihan Rikuta Koga - 8 Dan

Trening dla dzieci i osób ze stopniami Kyu

Podczas wizyty seneia Kogi w Polsce i przeprowadzeniu kilku treningów dla naszego stowarzyszenia, jedno ze spotkań było kierowane dla dzieci i osób ze stopniami Kyu. Dla części tych osób było to pierwsze takie spotkanie z zagranicznym instruktorem i do tego japońskim mistrzem. Była też na tym treningu grupa osób, która spotkała się z senseiem kolejny raz. Jedni i drudzy mogli posłuchać cennych uwag i zobaczyć na własne oczy jak ciekawie wyglądają znaczenia ruchów nawet w niższych kata uczniowskich. Rozwiązania jakie demonstrował zagraniczny gość z pewnością przydadzą się również osobą z wyższymi stopniami i instruktorom.

Otwartość i pozytywna energia

Uczestnicy tego treningu i obserwatorzy spotkania z senseiem Kogą, zwrócili uwagę jak bardzo otwartą osobą jest na innych i jak wielka pozytywna energia bije od niego. Z pewnością dzieciom i młodzieży na długo pozostanie w pamiętać to spotkanie.

Kata i elementy kumite

Bardzo ciekawie były zajęcia z kata mistrzowskimi i uczniowskimi, na których oprócz samej formy demonstrowane były interpretacje, tzw bunkai. Zajęcia w których ćwiczy się kata kumite działają bardzo mocno na wyobraźnię, ujawniając jak wiele różnych rozwiązań może kryć w sobie jedno kata czy nawet jeden ruch występujący w nim. Trening ten, przeprowadzony przez senseia Kogę, zyskał wielu zwolenników i dał obraz karate jakiego często nie widzi zawodnik trenujący wyłącznie karate sportowe.

Newsletter

Wpisz swoje dane, aby być na bieżąco z wydarzeniami w klubie!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz